ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Mezinárodní jazykové zkoušky

Po celý podzim 2017 probíhal na naší škole kurz přípravy na složení mezinárodních jazykových zkoušek FCE (First Certificate in English) a PET (Preliminary English Test). Kurzu se zúčastnilo 15 zájemců ze tříd septima, oktáva a 4.B. Většina z nich se přihlásila k těmto zkouškám v prosincových termínech, další (septimáni) si v kurzu zdokonalují svoji angličtinu. V těchto dnech byly zveřejněny výsledky. 

Minulý školní rok složilo tyto zkoušky celkem 13 studentů. V tomto školním roce se podařilo složit mezinárodní jazykovou zkoušku dohromady devíti studentům ze tříd 8. O a 4. B:

FCE:

Brabcová Tereza
Drápela Matěj
Machálek Lukáš
Rejnková Kateřina
Vaňková Kateřina

PET:
Pecha Miloslav
Hess Daniel
Kovandová Zuzana
Vrzáčková Martina.

BLAHOPŘEJEME!

Někteří se připravovali individuálně, jiní navštěvovali zmíněný kurz, kde mohli rozvíjet hlavně svoji mluvenou angličtinu, trénovat poslech a dovědět se více o strategii u zkoušek tohoto typu. Velká část studentů maturitního ročníku tedy získala doživotně platný certifikát o své úrovni znalostí anglického jazyka. Věříme, že jim angličtina bude dobrým pomocníkem při budoucím studiu i v práci. Zanedbatelný není ani fakt, že ti, kdo zkoušku FCE, popř. PET složí, nemusí už díky rozhodnutí MŠMT skládat školní část maturitní zkoušky z anglického jazyka.

Příprava na jazykové zkoušky bude pokračovat i v kalendářním roce 2018, a to od dubna. Předpokládá se účast hlavně studentů ze 7.S a 3.B, ale i z nižších ročníků. Každý zájemce by si měl stanovit cíl, úroveň zkoušky, termín a potom individuální postup přípravy.            

                                   Jiří Foller

rss