ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Maturitní ples gymnázia

Dne 17. 2. 2023 se konal v Havlíčkově Brodě v pořadí již 71. tradiční maturitní ples. Po loňské zdařilé organizaci maturitního plesu jsme se všichni společně začali těšit na tento náš maturitní ples. Společným mottem totiž tentokrát bylo „Havajské království“ a vše, co s tím souvisí.

Samotný ples oficiálně zahájil na parketu pan Václav Vacek, který nás také celým plesem provázel. Jeho vtipné glosy a poznámky, reagující na „všechno možné i nemožné“, si jistě budeme všichni pamatovat velice dlouho. A poté již mohlo dojít k prvnímu předtančení, které si opět připravili studenti třetích ročníků. Také samotní maturanti měli nacvičený působivý a efektní nástup. Za zvuků speciálně namixovaných písní se proplétali na rozlehlém parketu a všem rodičům ukápla jistě i nějaká ta slzička… Potom již následoval slavnostní nástup za zvuků hudby z Jurského parku a písně Imagine, a poté již nastal vrchol celého slavnostního večera – samotné šerpování maturantů, ředitelky a třídního učitele. Po projevu ředitelky školy následovalo poděkování z řad maturantů, studentská hymna a slavnostní přípitek. Po něm již obligátní focení, a nakonec i tanec maturantů s rodiči. Slavnostní atmosféra celé této docela dlouhé první části trvala více jak dvě hodiny. Bylo to trochu netradiční díky dlouhému představování samotných maturantů, ale alespoň si to podle svých slov „zase náležitě užili.“ A poté se již mohlo plesat až do ranních hodin…

Určitě ještě stojí také za zmínku skvělé půlnoční překvapení maturantů ve stylu havajských a tahitských tanců. I na uznávaný tanec Hula nakonec došlo… A „netradiční“ závěrečné zakončení celé této havajské party ve formě písně „Jede jede mašinka“ bylo už jen pověstnou třešinkou tohoto půlnočního překvapení. Bravo!

Sluší se jistě také poděkovat kromě jiného i třetím ročníkům za organizaci maturitního plesu, slečně Martině Pejcharové za čas strávený při nácviku předtančení, a v neposlední řadě také samotným maturantům. Doufejme, že tento úspěšný ples bude jenom prvním stupínkem na další cestě ke složení nadcházející maturitní zkoušky. 

FOTOGALERIE


rss