ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Matějova cesta úskalími němčiny

Vedle angličtiny věnujeme na naší škole pozornost i dalším jazykům – francouzštině, ruštině i němčině. Druhý cizí jazyk se u nás vyučuje už od primy, a tak jsou někteří naši studenti po několika letech schopní konkurence. Nejinak tomu bylo i u Matěje Gabka ze třídy kvarta.

Ale pěkně popořádku: finále školního kola se konalo v lednu a zúčastnili se ho čtyři chlapci – Matěj Gabko, Vojtěch Janák, Jan Štecher a Ivan Stočes, všichni ze zmíněné kvarty. Soutěžili v poslechu, popisu obrázku a v konverzaci na běžná témata. Rozhodování nebylo lehké, protože výkony byly velmi dobré a vyrovnané. Matěj nakonec těsně zvítězil a byl tím pádem nominován do okresního kola.

A tak ho v únoru čekala cesta do Havlíčkova Brodu, kde se v AZ centru utkal s gymnazisty z Havl. Brodu a Chotěboře. I když boj byl tuhý a pořadí těsné, znovu zvítězil a postoupil do krajského kola. V březnu ho tedy čekala cesta do Jihlavy. Tam už byla konkurence nad jeho síly, a tak se na pomyslné stupně vítězů nedostal. Nicméně, získal mnoho zkušeností a povzbuzení do budoucna. Jeho úspěch jistě bude motivací i pro další studenty německého jazyka.

ThMgr. Ing. jiří Foller


FOTOGALERIE

rss