Archiv

Martin Štěpánek počtvrté v celostátním kole ZO

Martin Štěpánek, student oktávy gymnázia, se již počtvrté během svého studia na Gymnáziu, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou (potřetí v řadě za sebou v nejvyšší kategorii D) probojoval do celostátního kola Zeměpisné olympiády, pořádané Přírodovědeckou fakultou University Karlovy v Praze, které se uskutečnilo ve dnech 18. - 19. dubna 2016 právě v Praze.

Martin se umístil s úspěšností 77,5% (5,5% za absolutním vítězem) z 27 účastníků ze všech krajů ČR na celkovém 7.  místě a zároveň v části Fyzická geografie, která byla letos kvalifikací na Mezinárodní olympiádu věd o Zemi IESO, dosáhl na skvělé 3. místo! O účast v této mezinárodní soutěži v Japonsku ho připravila pouze přísnější věková hranice, takže své postupové místo musel přenechat mladšímu úspěšnému řešiteli, osmému v celkovém pořadí (viz www.zemepisnaolympiada.cz).

Martinovi za jeho skvělé výkony děkujeme a přejeme mu úspěšné složení maturitní zkoušky, stejně jako další úspěchy ve studiu na VŠ!

Výborných výsledků v letošním ročníku Zeměpisné olympiády dosáhli i Václav Krupička ze sekundy, který v krajském kole ve Žďáru nad Sázavou v kategorii B získal 11. místo, a dále Vašek Čapek (prima) v kategorii A a Kateřina Hönigerová (tercie) v kategorii C, kteří v okresním kole v Havlíčkově Brodě obsadili shodně 3. místo. Vítězům jednotlivých kol gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy, stejně jako našim ostatním 10 řešitelům školního a okresního kola, kteří měli chuť i odvahu se zúčastnit!

Za předmětovou komisi M, Dg, F a Z

Jaroslav Šťastný 

 
rss