ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Majáles 2023

Stejně jako v mnoha dalších městech, i u nás se středoškoláci pustili do pořádání tradičního květnového Majálesu. Konkrétně u nás v Ledči šlo již o pátý ročník. První Majáles se konal již v roce 2016 z iniciativy paní Rýdlové, zástupkyně ředitelky školy. Nový zvyk ale po třech letech poznamenala koronavirová pandemie, v letošním roce jsme se proto rozhodli tradici oživit.

V areálu střední odborné školy v Koželské ulici se v pátek 26. května sešly stovky lidí, převážně studentů a učitelů, aby si užily atmosféru studentské spontánnosti a volnosti, slunečné jarní počasí a v neposlední řadě dobrou muziku. Tu zajišťovalo šest hudebních skupin, jmenovitě Světlušky ze ZUŠky, Safe Exit, Undecided, Jaksi Taksi, Anfall a R.U.M., které – zejména ve večerních hodinách – roztančily téměř celý Majáles. Všem jim patří obrovské díky za účast a všichni doufáme, že jsme tyto kapely neslyšeli naposledy a čeká je úspěšná budoucnost. Vrcholem akce bylo vyhlášení volby krále a královny Majálesu, kterými se stali Kristýna Urbanová a Vojtěch Krajíček ze sexty. Odměnou jim byly věcné dary a kytice od sponzorů, potlesk přítomných a samozřejmě koruny z dílny žáků naší školy.

Stejně tak byli nedílnou součástí Majálesu – jak ve fázi organizace, tak co se návštěvníků týče – žáci a učitelé naší školy. Mnoho z nich se velkou měrou zapojilo do nezbytných aktivit během příprav, bez nichž by se akce vůbec nemohla konat. A co by to bylo za akci bez publika? Je skvělé, že jste tam byli s námi a věříme, že příští rok se sejdeme znovu a třeba ještě v hojnějším počtu.

Velkou oporou této akce byli po stránce hmotných odměn a stránce finanční také naši sponzoři. Konkrétně to byli Město Ledeč nad Sázavou, Robert Včelák, Radek Omelančuk, Květinka u Jitky – Jitka Krumlová, Salon Freestyle – kadeřnictví Iveta Maršounová, HAUS-MOTO s. r. o., EMKO HOLDING s. r. o., Město Světlá nad Sázavou, Kristýna Skalická – Mary Kay, Aurum – Crystal, s. r. o. Světlá nad Sázavou, Denso Czech, s. r. o. Zruč nad Sázavou, Emkometer, s. r. o., Charvát Group s. r. o., Obec Vlastějovice, Obec Vilémovice a Zemědělská usedlost Vacek Vilémovice. Děkujeme za veškerou podporu naší akce, bez Vás by to nešlo.

Ačkoliv během příprav občas panoval stres a během akce pak radost, že je vše v plném proudu, to hlavní, co nám Majáles dal, jsou zkušenosti, nové poznatky a dovednosti, které jsou naprosto nenahraditelné a jsme za ně opravdu vděční. Tak zase za rok…?

Za žákovský organizační tým Jakub Stočes, žák 7.Srss