Archiv

Lyžařský výcvik - třída SEKUNDA

Lyžařský výcvik - 2.S 2016

HURÁ NA LYŽE

V neděli 10. ledna 2016, naše třída 2. S, společně s učitelkami, odjela na lyžařský a snowboardový kurz. Ten se konal již tradičně v Krkonoších, ve Ski areálu Brett v Prkenném dole. Nejdříve to vypadalo, že si vůbec nezalyžujeme, nebo že budeme muset na lyže dojíždět do Mladých buků. Nakonec nám příroda nadělila a my mohli v klidu lyžovat přímo v areálu. Jen pár metrů od chat, ve kterých jsme byli ubytovaní. Nakonec nasněžilo tolik, že jsme mohli obout lyže už u chaty a sjet přímo k vleku. Ubytovali nás, jak už bylo řečeno v chatách. Jednu měli holky a jednu kluci. Ubytování bylo pěkné a útulné. V chatě najdete vše od dvou koupelen, přes televizi až po menší kuchyňku, kde jsme si připravovali toasty nebo dělali náš oblíbený popcorn. Na hlavní jídla jsme chodili do velké, hlavní budovy. Jídlo chutnalo skvěle a nezapomněli ani na svačiny a druhou večeři před spaním.

Na lyžování jsme byli rozdělení do dvou skupin. Začátečníci a pokročilí. Nakonec už ale jezdili všichni společně. Lyžovali jsme každý den a většinou i dvakrát. Sjezdovku nakonec sjeli i ti, kteří lyžovali poprvé. Samozřejmě se naše ježdění neobešlo bez pádů, naštěstí, i když některé pády vypadaly ošklivě, se nic vážného nestalo. Bylo tu nějaké to pohmožděné koleno, naražený nos, nebo jen bolavá noha.

Měli jsme možnost věnovat i jiným aktivitám. Jelikož je v areálu i wellness centrum, pár z nás si jedno odpoledne došlo zrelaxovat do vířivky. Jednou jsme se zase po večeři všichni sešli ve společenské místnosti a prováděli různá měření. Jako první jsme si měřili tep. Vsedě, ve stoje a vleže. Potom také po různých zátěžích a v rozmezí různých intervalů. Zkoušeli jsme si také měřit tlak. Podle výsledků měření tepu jsme se dověděli, jak dobře je na tom naše srdce. Jiný den jsme si zase zkusili zajezdit na běžkách. Nejeli jsme nikam daleko, zkoušeli jsme to jen v areálu. Některé večery také propukla koulovačka, nejdříve jen mezi studenty, ale později se připojily i učitelky. Všichni byli pořádně promáčení.

Poslední večer bylo večerní lyžování. Všichni si ho moc užili.  Po něm začal očekávaný karneval. Někteří se převlékli do masek a někteří prostě přišli sami za sebe. Měli jsme kostýmy jako zebra, kočka, kohout nebo třeba převlek za cukr krupici. Nejvíce převleků bylo samozřejmě za lyžaře. Kromě kostýmů se také pouštěly písničky, nebo hrály hry. Hádali jsme třeba scénku z filmů nebo osobnost, kterou předváděla určitá skupina. Zahráli jsme si i na tichou poštu, kde nám vznikaly absolutní nesmysly. A jako krásnou sladkou tečku nám nakonec připravili zmrzlinu se šlehačkou a jahodami.

Lyžařský výcvik jsme si všichni moc užili, byly tu samozřejmě i smutné chvilky, ale jinak to bylo úžasné. Ubytování a jídlo bylo dobré. Sjezdovka pěkná a sníh, který nám připadával během celého výcviku, byl úžasný.

Tereza Poláková, 2.S


________________________________________________________________________________________________________________________________

NÁŠ LYŽAŘSKÝ VÝCVIK

Od 10. do 16. ledna se naše třída sekunda zúčastnila lyžařského výcviku v Žacléři.

Jako lyžařští instruktoři a dohled s námi jely paní učitelky Alena Výborná, Šárka Vopěnková a naše paní třídní Jaroslava Vrbková.

Ve 12:30  jsme se všichni sešli na Husově náměstí a v 13:00 jsme vyjeli směr Prkenný Důl.

Po příjezdu jsme se ubytovali v chatkách.

Měli jsme opravdu štěstí, jelikož bylo krásné počasí a padal nám sníh.  Naše třída byla rozdělena do dvou skupin podle toho, jak kdo uměl lyžovat. Lyžovalo se moc hezky a každý z nás udělal veliké pokroky. I jídlo bylo výtečné! Vařili nám moc dobře a bylo o nás skvěle postaráno. Dokonce jsme měli možnost navštívit wellness, fitness a klubovnu, kde jsme hráli různé společenské hry.

Hory jsme si všichni moc užili a už teď se těšíme  na další společnou akci.

Jonáš Stehno a Viktorie Kubíčková, asi 350 fotografií je na www.gvi.rajce.net

rss