ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Lyžařský výcvik 2019

V neděli 6. 1. se žáci tříd kvinta a sekunda shromáždili na náměstí v Ledči nad Sázavou, neboť se chystali k odjezdu na lyžařský výcvik do Harrachova. Pro kvintu to byl už 2. lyžařský výcvik, pro sekundu první. Bylo znát, že mladší žáci byli trochu nervózní, protože nevěděli, co mají od výcviku čekat. Společně s 54 žáky jelo také 6 učitelů.
Po zhruba 13 hodině odjel autobus s žáky a na náměstí zůstali jen mávající rodiče. Cesta trvala zhruba tři a půl hodiny, během které si žáci zpívali a povídali si, jak asi budou vypadat pokoje. Po tříhodinové cestě škola dorazila na místo určení. Po náročném vynesení všech zavazadel z autobusu se šli učitelé s žáky ubytovat. Některé děti měly pokoje po pěti, jiné po dvou. Všechny pokoje, ve kterých byly děti ubytovány, se nacházely na společné chodbě. Bylo to fajn, protože to měli blízko ke kamarádům.
První den žáci museli vyjít do půli kopce a předvést učitelům, jak umějí lyžovat. Podle toho, jak byl kdo dobrý, se zařadil do týmu. Žáci byli celkově rozděleni do 4 týmů. V prvním týmu byli zkušení lyžaři a v týmu 4 naopak ti méně zkušení. Po rozdělení se začalo lyžovat.
A následující dny se lyžovalo a lyžovalo. Večer si žáci mohli jít odpočinout do sauny nebo si zahrát kulečník, ping-pong či jiné hry v herní místnosti.
Třetí den byl den odpočinkový, ten den žáci sice netrávili na sjezdovce, ale ráno se vydali na běžky a poté se celý výcvik vydal na procházku k Mumlavským vodopádům, které se nacházely asi 2 km od hotelu. Po prohlídce vodopádů žáci dostali rozchod ve městě, kde si mohli koupit jídlo.
Čtvrtý den se opět lyžovalo, ale foukal vítr, takže byla větší zima.
Pátý den dopoledne děti lyžovaly a odpoledne se všichni žáci zúčastnili Běžkařského závodu a po závodu se pustili do balení.
Den šestý byl den poslední. Ráno se všichni nasnídali a okolo 9 hodiny ráno vyjeli. Okolo 12 hodiny se žáci vrátili domů. Lyžařský výcvik se žákům moc líbil, ale už se těšili domů.                          KVINTÁNI.

FOTOGALERIE

rss