ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Ledečská střední škola získala opět 1. místo v krajské soutěži

Naše střední škola se po roce opět umístila v Kraji Vysočina na prvním místě v soutěži Kraje pro bezpečný internet. Jedná se o celorepublikovou soutěž s tematikou internetové bezpečnosti, která probíhá v 11 krajích ČR a slouží jako nástroj prevence rizikového chování na internetu. Koordinátorem soutěže na naší škole byl předseda předmětové komise IVT Ing. Jan Roubíček. Do řešení kvízů se v naší škole zapojilo nejvíce úspěšných řešitelů připadajících na počet žáků ve škole. Za první místo převzala ředitelka školy Mgr. Ivana Vitisková z rukou náměstka hejtmana Ing. Vladimíra Novotného ocenění a finanční dar v hodnotě 20 000 Kč.

Jaké nástrahy čekají na studenty na internetu? Jak se na internetu chovat a čeho se vyvarovat? Studenti absolvovali osm e-learningových lekcí s tematikou bezpečného internetu (http:\\www.kpbi.cz), na ně pak navazoval On-line Kvíz, který prověřil jejich znalosti. Mezi pěti vylosovanými ze soutěžního kvízu se umístil Martin Růžička z druhého ročníku střední odborné školy oboru strojní mechanik. Úspěšní řešitelé kvízu postoupili do dalšího kola obtížnosti Kvízu Plus. Pro postup do krajského kola byl rozhodující i co nejkratší čas 100% úspěšných řešitelů. Do finále postoupil student Jakub Bernad z kvarty, který změřil své síly v sídle krajského úřadu s dalšími úspěšnými řešiteli. V krajském kole v souboji se staršími studenty ze středních škol skvěle obstál a vybojoval naší škole 2. místo v Kraji Vysočina.

Vyhlášení vítězů soutěží k elektronické bezpečnosti proběhlo v pondělí 29. ledna 2018 na Krajském úřadě Kraje Vysočina za účasti náměstka hejtmana Kraje Vysočina Ing. Vladimíra Novotného a zástupců sponzorů soutěže. Hlavními partnery projektu jsou společnosti Microsoft a Gordic. Vítězové převzali diplomy a zajímavé ceny v podobě tabletů, mobilních telefonů a dalších her.

Doufáme, že soutěž zvýšila informovanost o rizicích internetu a přispěla k bezpečnějšímu chování našich studentů v kybersvětě.

Děkujeme všem zapojeným studentům a úspěšným řešitelům blahopřejeme.

Ing. Vlasta Rýdlová, ZŘ pro vzdělávání

Článek a fotografie z finále - stránky Kraje Vysočina

rss