ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Ledečská střední škola na náměstí

Opět po roce, ve čtvrtek 26. září 2019, zavítali mezi ledečskou veřejnost žáci a učitelé naší školy.

Na ledečském náměstí prezentovali svoji školu a ukazovali zajímavosti z výuky, jaké technologie se učí a co se vyrábí ve školních dílnách. V průběhu dne nás navštívili malí žáčci z ledečské mateřské školy. Velký úspěch měli roboti Lego NXT, které sestavují, programují a ovládají žáci naší školy přes počítač. Nechyběla ani oblíbená „poznávačka“ zvířat žijících v ČR. Mohli jste v mikroskopu vidět klíště nebo jiný hmyz a na ukázku jsme letos přinesli lebku člověka. Jako každoročně jste si mohli odnést malé dárky v podobě vlastnoručně vyrobené lopatky, vygravírované jmenovky se svým jménem, originální placku s logem naší školy nebo vlastnoručně namalovaným obrázkem. Na 3D tiskárně jsme tiskli sponky, záložky a 3D zvířátka. Vyhledávaná byla soutěž pro žáky spočívající v rychlosti zašroubování různých šroubů do podložky se závity. V akci byla předváděna robotická stavebnice CNC stroj, který postavili naši žáci. Nově jsme pro žáky připravili hru s ozoboty. Smyslem hry s ozoboty je naprogramovat správnou cestu k odměně bonbonu. Pro nejmenší jsme opět připravili vymalování obrázků se strojírenskou tématikou a skládání obrázků.

Žáci třetího ročníku informační technologie představili svoje fiktivní firmy Akiwi, s. r. o. s džusy i míchanými nápoji, a firmu Golden Coastphotografy, s. r. o., jejíž zástupci celou akci fotograficky zdokumentovali.

Celou akci podpořili naši sociální partneři – podniky Kovofiniš, a. s. Ledeč nad Sázavou, Wikov Sázavan, s. r. o. Zruč nad Sázavou, Galatek, a. s. Ledeč nad Sázavou, Schäfer-Sudex, s. r. o. Ledeč nad Sázavou. V dopoledních hodinách přijali naše pozvání zástupci firmy Heidenhain Praha, dodávající programovací jazyk pro CNC stroje. Po obědě mezi nás přijeli zástupci podniku Spider Pohled se svahovou sekačkou, kterou si zájemci mohli vyzkoušet.

Po celou dobu prezentace moderátor pan Hruša komentoval jednotlivé činnosti, zpíval a doprovázel naši prezentaci hudbou. Počasí nám přálo, akce se vydařila a účastníci si mohli odnést drobné dárky a ceny ze soutěží. Poděkování patří všem kolegům a žákům, kteří zábavný den připravili, ale také našim kuchařkám, které všem upekly dobrý perník.

Ing. Vlasta Rýdlová, ZŘ pro vzdělávání

rss