ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Kybernetická hygiena

Ve středu 17. března absolvovali žáci 3. a 4. ročníku oboru informační technologie další zajímavou on-line přednášku. Tentokráte byla tématem Kybernetická hygiena - jak se chovat na internetu a jak bezpečně pracovat na počítači.

Přednášku vedl zástupce iniciativy Buď CyberFit pan Aleš Hok, který seznámil účastníky s riziky digitálního světa a jak se těmto rizikům bránit.

Z reakcí studentů:

V rámci webináře jsem měl možnost zhlédnout vzdělávací program na téma kybernetická hygiena, kterou vedl odborník Aleš Hok. Hlavním cílem webináře bylo posluchače obeznámit se správným chováním na internetu a bezpečným pracováním na počítači. Každý z nás žijeme ve dvou světech, v jednom běžném a v jednom digitálním. V obou případech musíme být opatrní, protože v každém z těchto světů na nás může číhat nebezpečí. Na rozdíl od běžného světa, kde se těžko vyhneme například nějakému přepadení, tak v digitálním světě můžeme riziko nebezpečí aspoň trochu snížit tím, že se budeme řídit danými pravidly, jak s internetem správně pracovat. Sám pan Aleš Hok zmiňoval, že pravděpodobnost, že Vám ublíží někdo v digitálním světě je větší, než kdyby Vás měl někdo okrást v běžném životě.

Radek S.

rss