ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Kulturní zájezd do Prahy

14. listopadu vyrazila naše třída tercie na výlet. Program začal nástupem do autobusu, kde to tentokrát proběhlo kupodivu bez hádky o poslední sedadla.

První částí programu byla návštěva Pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského, kde jsme se dozvěděli spoustu nových informací o historii českého školství. Nejvíce nás zaujala možnost psaní inkoustem tak, jak to kdysi museli dělat naši předchůdci. Myslíme, že to neměli jednoduché.

Poté naše cesta vedla do Café Slavia, kde nás čekal oběd. Dostali jsme samozřejmě také příležitost využít návštěvu Prahy k drobným nákupům, na což se jako vždy většina třídy těšila.

A pak následoval konečně hlavní program našeho výletu, a to zhlédnutí představení Charleyova teta v divadle Na Jezerce, kde jsme všichni byli úplně poprvé. Někteří z nás si v autobuse i přes několik připomínání stejně zapomnělo vstupenky, ale paní učitelky zachovaly chladnou hlavu a problém vyřešily. Divadlo jsme si moc užili, herci nás velice pobavili.

Celý den jsme se museli chovat slušně, což vyžadovalo veliké úsilí, a proto se druhý den do školy nedostavilo 8 lidí! A bohužel nás zbylých 19 účastníků navíc dostalo za úkol napsat recenzi na zhlédnuté představení. I tak si myslíme, že se výlet velice vydařil.

Z. Brabcová, A. Janáková

rss