ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Krajská kola Prezentiády

V letošním roce se opět naše škola zúčastnila týmové soutěže spočívající ve vytvoření prezentace na zadané téma a jeho předvedení před porotou ve Žďáře nad Sázavou. Ledečská škola měla sice oproti minulým letům v ohýnku pouze dvě svoje želízka, ale zato v obou kategoriích.

Do kategorie SŠ letos přestoupil loňský a předloňský vítěz kategorie ZŠ tým Triola - složený z kvintánek: Veroniky Veselé, Viktorie Kubíčkové a Terezy Polákové. Děvčata si vybrala téma Život není fér a zamyslela se nad tím, zda vždy je opravdu nefér život, nebo si někdy za nepříjemnosti můžeme sami. A protože jsou všechny dívky hudebně nadané, tak se podívaly také na to, zda velcí muzikanti by mohli říct, že jejich život fér byl či nikoliv. Se svojí prezentací si vybojovaly v kraji velmi pěkné čtvrté místo.

V kategorii ZŠ se naší škole podařilo již potřetí v řadě vyhrát. Tentokrát na vítězství dosáhly dívky ze sekundy Adéla Janáková a Natálie Uhrová, které v loňském roce byly poraženy pouze naší Triolou. Bojovaly s tématem Kolik stojí štěstí a vybojovaly si postup do Česko-slovenského grandfinále, které se bude konat na konci dubna v Brně na Masarykově univerzitě.

Přejme jim tedy mnoho zdaru a kreativity při tvorbě nové prezentace a trošku i štěstí (neboť v grandfinále jsou týmy už opravdu hodně vyrovnáné).

rss