Archiv

Kraje pro bezpečný Internet - úspěch našich žáků

Mobily, počítače a Internet se staly v posledních letech naprosto samozřejmou součástí životů většiny z nás. Usnadňují nám život, můžeme díky nim bez problémů komunikovat s lidmi po celém světě, nakupovat z pohodlí obývacího pokoje, vzdělávat se, bavit se.
S novými technologiemi se musíme naučit zacházet, a to nejen po stránce manuální, ale především po stránce mentální. Musíme se učit odolávat rozesílání hoaxů, zodpovědně zacházet se svými i cizími osobními údaji. Musíme se učit, co dělat v případě, že se staneme obětí kyberšikany či sextingu. Musíme se učit zodpovědnému chování v kybersvětě a musíme tomu učit i naše děti.

Na těchto principech stojí projekt Kraje pro bezpečný Internet, který je výsledkem iniciativy Asociace krajů ČR spojené s úsilím zvýšit informovanost o rizicích Internetu a možnostech prevence a pomoci. Hlavními partnery projektu jsou Národní centrum bezpečnějšího Internetu a společnosti Microsoft a AutoCont CZ.
Součástí projektu byl on-line kurz a on-line kvíz vytvořený Národním centrem bezpečnějšího Internetu. V tomto kvízu dosáhlo 23 žáků naší školy 100% úspěšnosti.

Další částí projektu byla kreativní soutěž vyhlašovaná Krajem Vysočina, ve které žáci vytvářeli video nebo plakát (komix) na téma "Děti učí seniory", zaměřeno na téma elektronické bezpečnosti.

V této soutěži se na skvělém 1. místě umístila žákyně 3. ročníku oboru informační technologie Monika Štěpánková a na 3. místě žákyně 2. ročníku stejného oboru Tereza Jenková.

Vyhlašování výsledků a předávání cen z rukou hejtmana Jiřího Běhounka a zástupců společností Microsoft a AutoCont CZ proběhlo v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě 18. ledna 2016.

Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalších budoucích soutěžích.

Ing. Jan Roubíček

Článek na krajských stránkách

rss