Archiv

Konference ve firmě CISCO

Dne 4. 5. 2017 se studentky 3. ročníku střední odborné školy, obor informatika, zúčastnily projektu Girls in ICT Day pořádaného mezinárodní společností Cisco Systems, Inc. v Praze.

Tato společnost je jednou z největších počítačových firem dnešní doby vůbec. Svou činnost směřuje k vývoji a zdokonalování technologií. Účelem této akce bylo posílit dívčí a ženskou složku v oboru informačních a komunikačních technologií.

Dívky se tak vydaly do Prahy v doprovodu paní učitelky Libuše Nádvorníkové, aby získaly nové vědomosti a případně zjistily podmínky pro získání pracovních pozic v tomto směru.

A jak celý den vlastně probíhal? V 10:00 dívky čekala registrace ve společnosti Cisco, a jako milé překvapení obdržely naše studentky také drobné dárky. Program se skládal z přednášek seznamujících s firmou CISCO, prohlídky prostor firmy a také rozhovorů se zaměstnanci, kdy se děvčata mohla zeptat na všechno, co je zajímalo.

Za zmínku hlavně ale stojí mezinárodní videokonference, kde byly studentky v přímém virtuálním kontaktu s jinými studentkami a zaměstnanci Cisco i z jiných zemí - a to například z Itálie, Polska, Bulharska, Velké Británie, Keni a USA ... a jako překvapení pro děvčata byl do videokonference přizván také známý americký fitness trenér a výživový poradce Jessie Pavelka. Ano, jak jeho jméno napovídá, má české předky, na což jsme se ho samozřejmě také zeptaly. Tato akce se dívkám velmi líbila, seznámily se s prostředím nadnárodní korporace, která nabízí svým zaměstnancům velmi zajímavou a různorodou práci a kterou by za jiných okolností neměly šanci navštívit.

Mgr. Libuše Nádvorníková a studentky 3. ročníku obor informatika

rss