Archiv

KONCERT P. Mgr. Jaroslava Konečného

P. Mgr. MgA. Jaroslav Konečný koncertoval ve čtvrtek 7. dubna v multifunkčním sále Gymnázia, SOŠ a VOŠ v Ledči nad Sázavou. Jaroslav Konečný v minulosti působil několik let jako 1. hobojista v orchestru Národního divadla i Státní opery (Smetanovo divadlo). Koncertní činnosti a propagaci kvalitní hudby se věnuje doposud. V Ledči n. S. během více než hodinového vystoupení předvedl celou škálu hudebních nástrojů.

Koncert byl nazván VILIGANTER MELODUM -  KONCERT NA HISTORICKÉ HUDEBNÍ NÁSTROJE a mohli jsme jich vidět i slyšet několik desítek, a to zejména klávesové nástroje příbuzné varhanám, mnoho různých píšťal (dřevěných i ze zvířecích rohů) a také některé strunné nástroje. Zajímavý je i fakt, že mnohé z těchto hodnotných nástrojů byly vyrobeny v našem městě Ledči n. S. panem Josefem Plevou.

Některé písně, většinou středověké nebo barokní, byly i zpívány. Odezva publika byla silná, což ukazuje, že mnoho mladých lidí citlivě vnímá dobrou hudbu a sdělované hodnoty. Pro všechny diváky to byl krásný a hodnotný zážitek.


Další webové odkazy interpreta:

www.musica-da-chiesa.cz 

televizní medailon:  

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1185258379-cesty-viry/210562215500005-per-musicam-orantem 

koncert pro TV Noe:

www.youtube.com/watch?v=A9RbHC-XGZ8&feature=youtu.be

 (fotografie z koncertu: BARBORA FIŠEROVÁ - třída 4.K; náhledové foto: Tomáš Navrátil)

 


rss