…ve studiu angličtiny, vedeni rodilými mluvčími, jsme pokračovali i další, třetí, den našeho pobytu ve Velké Británii. Výuka probíhala zábavnou formou a zaměřovala se nejen na obohacení slovní zásoby, ale i procvičení výslovnosti a podchycení intonace v angličtině. Během komunikačních cvičení jsme vytvářeli inzeráty, zakládali cestovní kanceláře a prezentovali noční kluby. Lektoři nás učili nepanikařit, když nějaké potřebné slovíčko zrovna neznáme, a zbavili nás stresu z drobných nedostatků naší angličtiny. Po vyučování jsme se vydali do Britského muzea, kde nás uchvátily sbírky starověkého Egypta. Den jsme zakončili na stále rušné Oxford Street a nebylo člověka, který by nepustil libru (kdyby jenom libru) v Primarku.
Následující den jsme opustili Londýn a vypravili se do pobřežního městečka Brightonu. Cestou jsme se stavili u křídových útesů The Seven Sisters. Proč se tomuto místu tak říká, když útesů je osm, nám vysvětlil náš průvodce (dědeček) Charlie. I díky Charliemu a jeho jedinečnému přístupu ke své průvodcovské profesi jsme si tento studijně poznávací pobyt v Anglii opravdu užili. Charlie nasměroval naši pozornost také na Long Man(a), gigantického obra, jehož původ je stále nejasný. V Brightonu jsme se pak prošli po High Street, zavítali do několika obchodů a obchůdků, objevili kouzlo 99p shopu, strávili odpoledne na oblázkové pláži a prohlédli si nádherný indický palác. Večer jsme se pak naposledy rozjeli ke svým britským rodinám.
Pondělí, poslední den zájezdu, jsme věnovali dalším londýnským sights. Po prohlídce galerie moderního umění Tate Modern jsme se vydali přes novodobý Millenium Bridge ke katedrále Sv. Pavla. Fotku jsme si pořídili před Shakespearovým Globe a někteří z nás doslova vyšplhali na londýnský Monument, památník velkého požáru. Výletu do Londýna by samozřejmě nebylo bez Toweru a Tower Brige. Odtud jsme se vydali na plavbu po Temži ke Cutty Sark a na Greenwich. Kousek pak za nultým poledníkem čekal na nás autobus a nabral směr Dower, Calais, Frankfurt a Ledeč :-).
První část článku