ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Jazyková exkurze Drážďany

Jedním z nejhezčích prosincových zážitků byl pro 45 studentů gymnázia zájezd do Drážďan. Jednodenní jazyková exkurze proběhla v úterý 12.12. a mohli jsme navštívit centrum tohoto saského velkoměsta, hlavní památky a nasát atmosféru předvánočních trhů.

A jak viděli zájezd jeho účastníci? Dejme slovo studentce Elen Vošické ze 3.B.

Začít den v 6 ráno může být pro někoho výzva, ale když je cílem výlet do Drážďan s partou školních dobrodruhů, stojí to za to! Autobus z Ledče vyrazil na cestu do Drážďan, ačkoli na tvářích cestujících ještě spala únava, oči už svítily vzrušením z nadcházejícího výletu do Německa.
Po několika hodinách jízdy jsme dorazili do Drážďan kolem desáté dopolední. Na programu byla procházka a návštěva místních památek. První zastávka – Frauenkirche, kostel zasvěcený Panně Marii. Jehož krásu jsme si mohli prohlédnout i uvnitř. Počasí nám přálo, a tak jsme si mohli vychutnat hodinovou procházku s pohledem na historické památky a malebné uličky.
Někteří odvážlivci se vydali do Zwingeru, aby si prohlédli krásy tohoto barokního paláce a výstavu, kterou ukrývá. Zbytek skupiny se pustil do objevování vánočních trhů, které jsou v Drážďanech opravdu kouzelné. Pro milovníky vánočních dobrot to byl doslova ráj na zemi.
Na trzích jsme ochutnali vše od klobás až po tradiční vánoční štolu. A pokud bylo někomu zima, zahřál ho nejen horký nealko punč, ale i atmosféra samotných trhů.
Po západu slunce jsme se opět sešli a vydali se na cestu zpět do Ledče nad Sázavou. Autobus byl plný úsměvů a povídání o zážitcích dne. Každý měl něco nového ke sdílení, ať už to byly dojmy z památek, chuťové zážitky z trhů nebo nečekaná vánoční inspirace. Výlet do Drážďan byl příležitostí k seznámení se s německou kulturou a procvičení si cizího jazyka.
Děkujeme našim učitelům J. Královi, J. Follerovi a paní učitelce K. Dudákové, kteří pro nás výlet zorganizovali a absolvovali ho s námi.

FOTOGALERIE

Za fotky díky Beatrice Voorhees, Lucii Kotkové a Matěji Gabkovi z kvarty.

rss