ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Jazyková exkurze do Berlína

Ve středu a ve čtvrtek 11. a 12. prosince 2019 se 43 žáků naší školy se svými pedagogy zúčastnilo každoročního adventního poznávacího zájezdu, tentokrát dvoudenního, do hlavního města Německa do Berlína. 

Na programu byla prohlídka nejznámějších pamětihodností města a návštěva vánočních trhů. Po příjezdu jsme si nejdřív prohlédli z televizní věže Berlín, a to z výšky něco přes 200 metrů, a pak náměstí Alexanderplatz a jeho vánoční trh. Potom jsme se přesunuli k Berlínské zdi a k jejímu památníku. Čtvrteční prohlídku jsme zakončili u jednoho z bývalých přechodů z východního do západního Berlína, Checkpoint Charlie.

Druhý den jsme se procházeli na ostrově muzeí, u budovy bývalého Říšského sněmu, viděli jsme Braniborskou bránu a velmi zajímavá byla návštěva památníku holokaustu. Na závěr druhého dne jsme vstřebávali adventní atmosféru na nejkrásnějším vánočním trhu u torza kostela Kaiser – Wilhelm - Gedächtniskirche. Díky erudovanému panu průvodci jsme se dověděli mnoho zajímavých věcí, Berlín jsme si náležitě užili a mnozí z nás se už těší na jeho další návštěvu.


Mgr. Václava Pajerová


Fotky z exkurze do Berlína jsou zde:

FOTOGALERIE

rss