Archiv

Jak to s námi bylo v Londýně

Náš pobyt v Londýně se nám nachýlil ke konci. Poslední den v práci za námi, teď už jenom nakoupit za poslední libry poslední dárky, rozloučit se s rodinami a vyrazit zpátky do České republiky.

Možná vás ale bude také zajímat, proč jsme sem vůbec vyrazili. Celý náš pobyt se konal v rámci programu ERASMUS+ jako pracovní stáž. Každý z nás chodil 2 týdny v Londýně do práce.  A většině z nás se podařilo mít dobré kolegy, kteří nám byli nápomocni nejen se samotnou prací, ale také s procvičováním komunikace v anglickém jazyce.

Marta, Petr a Vojta pracovali v rodinné tiskárně, ale každý v jiné pobočce. Všichni se tak setkávali se zákazníky, kteří si přišli objednat tisk například nových katalogů, kalendářů, vánočních přání nebo zadat výrobu reklamních předmětů. Všichni se tak přiučili i "manuální" práci v tiskárně (tisk nezvyklých formátů, laminování, výřez tisknutých věcí).

Iveta a Andrea pracovaly ve veřejné knihovně. Mezi jejich pracovní náplň se samozřejmě zařadilo rovnání knih podle abecedy a také se důkladně seznámily s mezinárodním desetinným tříděním odborné literatury. Navíc připravovaly dodávky knih do škol. A kromě jiného se setkávaly i se seniory a dětmi v rámci programů dané knihovny, kde samozřejmě komunikovaly anglicky.

Iveta: "Co jsem se naučila? Asi rychlejší orientaci v nějakém systému, lepší komunikaci v angličtině. S těmi starými lidmi a dětmi mě to hrozně bavilo :), takže jsem zjistila, že by mě bavilo být učitelkou :) a speciálně angličtiny."

Lenka a Jana pracovaly společně v charitativním obchodě, ve kterém se prodává darované oblečení a věci z domácnosti na podporu zvířat. Také jejich pracovním úkolem bylo komunikovat se zákazníky, ale také obsluhovat kasu a připravovat zboží k prodeji.

Katka také prodávala. Pracovala v obchodě s obuví. I mezi její úkoly patřilo vyrovnávat a čipovat zboží, radit zákazníkům.

Eliška se věnovala různým kancelářským činnostem jako je kopírování, zakládání dokumentů, tisk, vkládání dat do počítače atd.

Dominik pracoval v jazykové škole. Jeho asi nejdůležitějším úkolem bylo vyřizování korespondence. Chodil pravidelně na poštu, ale také ukládat peníze na bankovní účet. Také telefonicky komunikoval se studenty, pokud několikrát za sebou nepřišli na svou lekci. "Co jsem se naučil? To může být poměrně komplikované shrnout, nicméně dalo by se s jistotou říci, že jsem si zdokonalil znalosti anglického jazyka, také procvičil rétorické dovednosti a jistě se také silně otestoval a vylepšil ve stresových situacích."

Také Michal byl zaměstnán ve vzdělávací společnosti, i když ta Michalova se více orientovala na tzv. měkké dovednosti. Jeho náplní práce byly především administrativní činnosti na počítači, kdy si procvičil většinu kancelářských programů MS Office. Komunikovat anglicky musel především s klienty.

Další, kdo pracoval v jazykové škole byla Aneta. "Já pořád něco přepisuji na počítači do Excelu, skenuju, tisknu, skartuju, rovnám různý složky a papíry podle abecedy nebo data, popřípadě k nim ještě lepím cedulky s názvy a celkově pomáhám všem, když s něčím potřebují pomoct."

Níže si můžete prohlédnout naše fotografie z práce. A pokud se chcete podívat, jak se nám dařilo o volném víkendu, tak se můžete podívat zde.

I když pro nás pro všechny to bylo krásných 14 dnů, tak už se všichni těšíme za vámi zpátky do České republiky.

Aneta, Ája, Lenka, Jana, Petr, Michal, Eliška, Katka, Máca, Dominik, Iveta a Vojta

 

   

rss