ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Jak se daří našim absolventům

Stalo se již tradicí, že oslovujeme naše bývalé studenty, aby nám pověděli (napsali), kam jejich kroky směřovaly po ukončení naší školy a podělili se o zajímavosti ze svého pracovního i osobního života. Tento měsíc jsem oslovila absolventa oboru Informační technologie pana Michala Pipka, který naši školu úspěšně ukončil v roce 2012.

1.    Jaké vzpomínky máte na SOŠ v Ledči?

Opravdu skvělé - i když jsem byl "náplava" z Kolínské SOŠ, tak přestup byla nejlepší volba v životě. Kantoři, zázemí školy a super spolužáci. Jelikož jsem ještě dokázal interní přestup ze strojírenského oboru do informatiky, tak mám opravdu hodně super vzpomínek.

 2. Pamatujete si, čím jste se chtěl v té době stát?

Nikdy jsem bohužel neměl vysněnou profesi, ale s postupem času to určitě byli komunikační technologie, takže díky oboru Informační technologie jsem zůstal v tomto zaměření, která mě živý dodnes.

 3.    Čemu jste se věnoval později (studium, práce)?

Po škole jsem začal pracovat pro retailový obchod, kde jsem určitě nasbíral nejvíce zkušeností v IT. Poté krátká zastávka v zahraničí a pokus o zlepšení Aj a takto vybaven jsem vstoupil do prvního velkého korporátu na podporu prodeje pro HP.

 4.    V jakém povolání (profesi, postavení, funkci) pracujete teď?

Pracuji pro Tech Data Distribution jako Product Manager. Tech Data je globální distributor technologických produktů, služeb a řešení, která má více jak 20,000 zaměstnanců.

 5.    V čem vaše práce spočívá?

Momentálně jsem součástí Microsoft Surface týmu, který řeší prodej hardwaru pro střední a východní Evropu, takže maximální zodpovědnost za svěřenou značku. Naše moto firmy je "Od obývacího pokoje po datacentra", takže naším zákazníkům dodáváme opravdu vše, co si dnešní hektická doba přeje.

 6.    Co Vás na ní nejvíce baví?

Určitě je to různorodost. Tento byznys je momentálně řešen pro 8 států, takže ať je to spolupráce se zahraničními kolegy či partnery, tak především je to kooperace s IT gigantem Microsoft, takže v tomto ohledu jsou to velké zkušenosti a velká výzva.

 7.    Co je pro vás výzvou – obtížné?

IT jde dopředu velice rychle, takže složitá je rozhodně znalost produktů a trhu. Další, i když pro někoho super "benefitem" je efektivita práce z domu. Velcí zaměstnavatelé z IT segmentu to už dnes berou jako samozřejmost, ale zrovna toto bylo velice těžké si nastavit.

 8.    Jaké máte plány do budoucna?

Na tomto projektu jsem 2 roky a podle mého je stále co vylepšovat, takže doufám, že nám aktuální nelehká situace ve světě nezavře zdroje a budeme se stále zlepšovat a růst.

 9.    Chcete (můžete) říci něco o svém osobním životě / rodině?

S partnerkou máme 2 děti, takže osobní život je opravdu pestrý. Díky skvělému zaměstnavateli ale mohu efektivně pracovat i z domu a tím být více s rodinou.

10.  Jaký máte v současné době vztah k Ledči / našemu regionu?

Doslova srdcová záležitost. V Ledči a okolí mám milovanou rodinu a nejlepší kamarády, takže nikdy bych nepřemýšlel o změně. Perla Posázaví je oprávněný status.

 11.  Co byste chtěl vzkázat našim studentům?

Rozhodně zkoušet nové věci – i když to někdy nebude komfortní zóna, tak každý nový poznatek se zúročí.

Michalovi, bych ráda poděkovala za čas, který věnoval našim otázkám a hlavně přeji mnoho štěstí a úspěchů nejen v profesním životě.

Soňa Poupětová


 

 

rss