Archiv

Hurá za Shakespearem!

Ve čtvrtek 3.12. 2015 se žáci nižšího gymnázia ocitli v 16. století, kdy žil a tvořil nejvýznamnější dramatik všech dob William Shakespeare. Gymnázium totiž navštívili herci z Divadélka pro školy z Hradce králové. Přijeli žáky seznámit s životem a tvorbou Williama Shakespeara.

Samozřejmě se žáci dočkali i ukázek z jeho her. Kde bylo zapotřebí více než dvou lidí, vypomohli si herci žáky z publika. Tak se například Šimon Prchal z primy a Dominik Březina z kvarty zahráli v historické hře Richard III. Ukázky však nebyly pouze z historických her. Žáci zhlédli i ukázku z komedie Marná lásky snaha, v níž si Klára Nováková z tercie zahrála krásnou Žakanetu. Klára se zúčastnila i ukázky sonetu. Zlatým hřebem programu se stala ukázka z nejznámější Shakespearovy komedie - Romeo a Julie. Zde si zahráli Jiří Tutka z primy, David Duspiva a Jiří žáček z tercie. Herci si ukázky lehce zpestřili, takže ani u tragédie nešlo zadržet smích.

Myslím si, že po tomto programu budou žáci vědět o něco víc o Williamu Shakespearovi. Divadlo bylo velmi povedené a všichni si odnesli krásný kulturní zážitek.

 

                                                                                                                                             Kateřina Hönigerová (tercie)

Fotografie: Kateřina Lebedová (kvinta)

Více fotek na: www.gvi.rajce.net

Náhledový obrázek: www.pixabay.com

rss