Archiv

Grandfinále Prezentiáda

26. 4. 2017 jsme z ledečského vlakového nádraží vyrazily směr Grandfinále Prezentiády v Brně.

Cestu jsme zvládly v pořádku a ve zdraví, ale horší časy nastaly, když jsme vystoupily z vlaku. S přesvědčením, že jdeme správně, jsme navštívily kolej na Komárově. Čekaly jsme vlídné přivítaní, které nakonec nenastalo. Zjistily jsme, že máme být ubytovány na druhé straně Brna. A protože jsme hodné, zanechaly jsme na dveřích vzkaz pro naše rivaly o změně ubytování. Chceme zdůraznit, že chyba se nenacházela na naší straně, ale byly nám zaslány špatné souřadnice. Vlastně celá organizace nebyla úplně vyhovující.

Naše (spíše paní učitelky Flekalové) orientační smysly nezklamaly a nakonec jsme našly místo pobytu. Po dlouhém pátrání po ubytování, povídání si, zkoušení prezentace a připravování se na zítřek, jsme konečně usnuly.

Další den jsme odstartovaly brzy ráno opakováním své prezentace, ranní hygienou a vyklízením pokoje. Pak jsme vyrazily na bloudění Brnem a doufaly, že už dnešní cesta bude bezproblémová. Díkybohu byly naše prosby vyslyšeny. Problémy však nastaly v samotné soutěži, ve které se na náš vkus až moc často objevovala věta: "Omluvte nás, máme menší technické problémy, prosíme o strpení."

Zjistily jsme, že naše tréma je větší než samotná místnost, ve které se soutěž pořádala. Abyste si dokázali představit, jak velká místnost to byla, můžeme vám sdělit, že šlo o přednáškovou aulu na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity. S nervy jsme se popraly a dokázaly se s prezentací na téma "Dřív než usnu" vypořádat. Konkurence byla veliká, ale byly jsme s naším umístěním na 10. místě spokojeny. Protože kdo by nechtěl být 10. nejlepším prezentátorem z Česka a Slovenska?

Domů jsme se vracely s dobrým pocitem a byly jsme rády nejen za náš úspěch, ale i z toho, že jedeme konečně domů. Těšily jsme se do postýlky.

A na závěr bychom vám chtěly říct, že jsme opravdu rády za novou zkušenost. A určitě se příště zapojte do Prezentiády i vy!

Veronika Veselá a Tereza Poláková - Tercie

rss