ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Gaudeamus 2023

Jako každý rok i letos navštívil do posledního místečka zaplněný autobus studentů našeho Gymnázia Veletrh vysokých škol Gaudeamus na brněnském výstavišti. Zájezd se konal ve čtvrtek 2.11. 2023. Naše cesty na Gaudeamus mají dlouholetou tradici. Ukazuje se totiž, že osobní setkání se zástupci univerzit i ostatních vysokých a vyšších škol jsou velice důležitá.

I když všechny školy prezentují své nabídky na internetu a pomocí různých sociálních sítí, přímý kontakt je přínosnější. Studenti si totiž mohou mnoho svých informací ověřit a další získat. Vystavující také nabízejí množství materiálů, testů na přijímací zkoušky a jiných užitečných příruček.

Podzim je obdobím, kdy se studenti maturitních ročníků musí rozhodovat o svém budoucím studiu. Proto berou tento veletrh velice vážně. Letos se rovnoměrně účastnili žáci maturitních i předmaturitních ročníků.

Zájezd na Gaudeamus se vydařil, přálo nám i podzimní počasí. Osvědčená tradice návštěv veletrhu Gaudeamus tedy bude pokračovat i v dalších letech. 


FOTOGALERIErss