ZE ŽIVOTA ŠKOLY

FOKUS Václava Moravce

Dne 28. června se někteří studenti naší školy zúčastnili natáčení pořadu Fokus Václava Moravce. Pozvánka na natáčení pro naše studenty přišla po velmi vydařené besedě s panem Moravcem v sále gymnázia.

Z Ledče jsme vyrazili o půl třetí a cestou do Lán, kde samotné natáčení probíhalo, jsme se občerstvili u KFC. Po příjezdu do Lán jsme měli ještě trochu času, který jsme využili k prohlídce obce. Pak už nastala ta chvíle, kdy jsme se přesunuli na školní statek České zemědělské univerzity, kde natáčení probíhalo.

Produkční pořadu si nejprve odvedli studenty, kteří měli připravené dotazy na hosty. Tito studenti absolvovali poměrně náročnou zkoušku a poté již bylo usazeno ostatní publikum. Všichni jsme netrpělivě čekali na začátek pořadu.

Tento díl měsíčníku Fokus měl téma „Jak nakrmit národ“ a hosty pořadu byli soukromý sedlák a lesník Daniel Pitek a agrobiolog Josef Soukup (1. kapitola), farmářka Lucie Bošinová a ekonom Tomáš Maier (2. kapitola) a historik Martin Franc a socioložka Marta Kolářová (3. kapitola). V závěrečné čtvrté kapitole byli přítomni všichni hosté a otázky studentů byly směřovány na každého z nich.

Velmi rády bychom poděkovaly šesti statečným, kteří na sebe vzali ten nelehký úkol položit otázku v přímém přenosu. Jedná se o tyto studenty:

  • Vojtěch Scholze (7.S)
  • Elen Vošická (1.B)
  • Jakub Stočes (6.S)
  • Ludmila Krupičková (1.I)
  • Zuzana Černá (1.B)
  • Michal Beneš (1.I)

Velké poděkování si ale zaslouží i všichni ostatní, kteří se natáčení zúčastnili a kteří dělali naší škole skvělé jméno.

Doufáme, že to nebyla naše poslední účast ve Fokusu a že budeme mít možnost si tento zážitek znovu zopakovat.

Mgr. Michaela Součková, Mgr. Andrea Čapková


rss