ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Firemní den – Projekt „Na správné místo“

V úterý 6.11.2018 se v Havlíčkově Brodě na Smetanově náměstí konal "Firemní den" pro žáky maturitních oborů středních škol. Zúčastnily se třídy 4.ST, 4.MS a 4.I, oborů strojírenství a informatiky.

Regionální firmy zde představovaly své výrobní programy, strukturu a obsah pracovních pozic a také svoji personální politiku. Zastoupeny byly firmy: B Technology, Amylon, Spaider svahové sekačky Pohleď, Hranipex Humpolec, Tiskárny Havlíčkův Brod a PČR.

Protože Firemního dne se účastnili studenti posledních ročníků, bylo jistě společné setkání velmi přínosné a zajímavé pro obě strany.

Na závěr setkání byl zařazen doprovodný program s personalistou, zaměřený na průběh pracovního pohovoru. Studenti se dozvěděli spoustu zajímavých postřehů a rad, jak se připravit na přijímací pohovor. V rámci simulace také měli možnost pohovor opravdu zažít nebo si mohli zkusit napsat vlastní životopis.

Setkání firem a posledních ročníků žáků středních škol je jistě velmi přínosné. Ukazuje se, že vzájemná interakce nezačíná skutečným přijímacím pohovorem ve firmě při hledání práce, ale již mnohem dříve. Žáci ( školy ) potřebují trvalou podporu zejména regionálních firem a firmy zase jejich odborný a lidský potenciál. Tento vztah by měl být trvalý a oboustranný.

Věříme, že se budeme při podobných akcích setkávat i nadále.

Ing. Stanislav Dlouhý

rss