ZE ŽIVOTA ŠKOLY

FCE, PET - DEADLINE PŘIHLÁŠEK!!!

Termín zkoušky FCE je 4.12. (mj. České Budějovice, Pardubice), resp. 15.12. (mj. Jihlava, Brno, Praha). Přihlášku je nutno poslat s předstihem více než jednoho měsíce.

KONKRÉTNĚ: Termín přihlášení pro zkoušku FCE do Jihlavy či Prahy je 8. listopad, to je příští čtvrtek.

Zkouška PET proběhne 7. 12. ve všech zkušebních místech.

(Brno, České Budějovice, Jihlava, Olomouc, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Praha, Zlín).

Poslední termín pro přihlášení je 1. listopad 2018, to je tento čtvrtek.

U obou typů zkoušek je možná i tzv. pozdní registrace, ale ta je za příplatek.

Studenti se samozřejmě přihlašují individuálně.

Více na www.britishcouncil.cz.
Na podzim 2018 byla vytvořena skupina, která se bude společně připravovat na mezinárodní jazykové zkoušky FCE. Kurz probíhá každou druhou středu v učebně G 16, a to od 14.15 do 15.45, popř. podle dohody se zájemci.

Termíny kurzu: 3.10., 17.10., 31.10., 14.11., 28.11., popř. 5. a 12.12.

Ve zmíněném kurzu mohou všichni rozvíjet hlavně svoji mluvenou angličtinu, trénovat poslech a dovědět se více o strategii u zkoušek tohoto typu.

Zanedbatelný není ani fakt, že ti, kdo zkoušku FCE, popř. PET složí, nemusí už díky rozhodnutí MŠMT skládat školní část maturitní zkoušky z anglického jazyka.  Znovu zdůrazňuji, že hlavní tíha přípravy na zkoušku spočívá v individuální práci zájemce.Po celou první polovinu kalendářního roku 2018 probíhal na naší škole kurz přípravy na složení mezinárodních jazykových zkoušek FCE (First Certificate in English) a PET (Preliminary English Test). Intenzivního kurzu se zúčastnilo 6 zájemců ze třídy septima (dnes oktáva). Všichni se přihlásili k těmto zkouškám v červnovém termínu. Během letních prázdnin 2018 byly zveřejněny výsledky. Všichni naši uchazeči byli úspěšní!  V červnovém termínu, o kterém je řeč, se podařilo úspěšně složit FCE těmto žákům:

Veronika Časarová

Nikola Červenková

Tomáš Hlava

Karolína Kobrová

Zuzana Vrbová

 

A zkoušku PET:

Martin Rajdl

 

VŠEM JIM BLAHOPŘEJEME!

 

Z loňských maturantů složilo tyto zkoušky celkem 13 studentů, z maturantů v roce 2018 se podařilo složit mezinárodní jazykovou zkoušku dohromady 9 studentům. Ze současných oktavánů je už devět úspěšných držitelů certifikátů FCE nebo PET (vedle výše uvedených jsou to také Barbora Fantová, Monika Ryšavá a Lucie Nulíčková, které na jaře 2018 obdržely certifikát PET).

Tito studenti maturitního ročníku tedy získali doživotně platný certifikát o své úrovni znalostí anglického jazyka. Věříme, že jim angličtina bude dobrým pomocníkem při budoucím studiu i v práci. 

Příprava na jazykové zkoušky bude tedy pokračovat i ve školním roce 2018/2019. Každý zájemce by si měl stanovit cíl, úroveň zkoušky, termín a potom individuální postup přípravy.            

                                   Jiří Foller


Ilustrační foto: www.pixabay.com, 28.08.18, 10:18, povoleno opětovné použití


rss