ZE ŽIVOTA ŠKOLY

FCE a PET úspěšně za námi

O distanční výuce můžeme v médiích čas od času slyšet, že žáky demotivuje, že je to na ně příliš dlouhé a únavné a také o riziku, že jejich vzdělávání nebude kvalitní. Pravý opak ale dokázali žáci maturitního ročníku našeho gymnázia, kteří se nad rámec svých školních povinností připravovali na mezinárodní jazykové zkoušky z anglického jazyka.

Zkoušky skládali na dvou úrovních – PET English (preliminary – odpovídá B1, tedy naší maturitě) a FCE English (first certificate – odpovídá o úroveň vyšší B2). Co se týče termínů, někteří svůj vytyčený úkol zvládli vloni v červnu, jiní na podzim a poslední skupina v prosinci. V minulých dnech všichni obdrželi výsledky a certifikáty budou následovat.

A jak to dopadlo?
Z celkového počtu 31 žáků maturitního ročníku (oktáva – 8.O a 4.B) skládalo zkoušku a obdrželo výsledky 18 žáků. Zásadní informace je, že VŠICHNI USPĚLI. Třináct z nich se může pyšnit certifikátem FCE a dalších pět certifikátem PET.
Blahopřejeme jim a jsme rádi, že takto reprezentují naši školu, i když je pravdou, že bezprostřední příprava na zkoušku byla v jejich vlastních rukou. Nicméně výborně zúročili to, co zde za čtyři, resp. osm let studia získali. Přejeme jim úspěšnou přípravu na maturitu.


Jiří Foller, ilustrační obrázky: www.pixabay.com, www.commons.wikimedia.org, www.britishcouncil.cz

rss