Archiv

Exkurze v MUZEU HUDBY

Dvakrát se stalo cílem studentů nižšího gymnázia Muzeum hudby v Růžkových Lhoticích. Exkurze proběhla v rámci předmětu hudební výchova. Tercie a kvarta měli svoji exkurzi 18. dubna a byla doplněna exkurzí ve firmě EKOSO, která se zabývá ukládáním a tříděním odpadů.  Ti nejmladší, tedy prima a sekunda, jeli v úterý 3. května. V druhé části své exkurze si užili aktivity v nově otevřeném Vodním domě v Hulicích u Zruče n. S.

MUZEUM HUDBY Podblanicka má nově instalovanou expozici nazvanou Krajina tónů. Expozice pojednává hlavně o Bedřichu Smetanovi, ale i o dalších předních osobnostech vážné hudby se vztahem k tomuto i k našemu kraji, např. Gustavu Mahlerovi, Emě Destinové nebo Zdeňku Fibichovi. Také jsou k shlédnutí exponáty, zvláště hudební nástroje nebo některé osobní věci rodiny Smetanových. Průvodní slovo pana Boučka bylo citlivě přizpůsobeno věku našich studentů.

Firma EKOSO ukládá komunální odpad z Vlašimi, Zruče i od nás z Ledče nad Sázavou a také z několika desítek dalších větších i menších obcí. Mimo to se zde shromažďuje i tzv. nebezpečný odpad (baterie, elektrospotřebiče apod). Zajímavé bylo i stanoviště výroby kompostu nebo generátor pro výrobu elektrické energie.

VODNÍ DŮM je v provozu od poloviny března, a tak jsme byli jednou z prvních škol, které si mohly užít nádherné prostředí a hlavně praktické provádění pokusů týkajících se fyzikálních vlastností vody. Také interiér Vodního domu je designován velmi atraktivně a interaktivní program naše studenty velice zaujal. Prohlídka byla doplněna vycházkou na hráz a úchvatnými pohledy na vodní nádrž Želivka.

Exkurze se vydařily a věříme, že tato zajímavá místa budeme s dalšími třídami navštěvovat i v budoucnu.

 

rss