ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Exkurze v České televizi

Dlouho dopředu objednané exkurze jsme se konečně dočkali v pátek 20. října. Třída kvarta, doprovázena svými vyučujícími, nasedla ještě za tmy do vlaku a přes Světlou vyrazila do Prahy, kde ji na Kavčích horách čekalo seznámení s televizní prací. 

Byla to vlastně už naše třetí letošní návštěva České televize. Poprvé jsme byli v Brně na natáčení pořadu Už tam budem, podruhé znovu jako soutěžící, a to v ostravském pořadu Bludiště. Tentokrát jsme byli v roli hostů, či posluchačů.

Nejprve jsme vyslechli krátké povídání o historii a současnosti televize a potom jsme zhlédli krátký film na toto téma. A už následovala procházka po studiích České televize. Celkem je v budově prý asi 42 kilometrů chodeb. Těch jsme naštěstí byli ušetřeni. Ale i ta část, kterou jsme prošli, stála za to.

Při práci na krimi sérii Docent II jsme mohli vidět Marka Taclíka a Jakuba Hádka spolu s režisérem Jiřím Strachem (Tereza Ramba Voříšková dorazila až později). Slyšeli jste něco o pohádce Dvě Mařenky? Určitě ne, protože se teprve natáčí, ale pravděpodobně o ní brzy uslyšíme všichni. Žáci kvarty mohli projít interiéry, kde se její část natáčí. Také studia pořadů Máte slovo nebo Zázraky přírody byly na naší trase.

Nejvíce nás ale bavily praktické věci, jako je práce s kamerou nebo moderování (jak je také vidět na fotkách). Tam jsme se „vyřádili“ v tom dobrém slova smyslu. Že by média mohla představovat pro někoho budoucí povolání? Na to mají kvartáni ještě čas... A pak už nás čekala zpáteční cesta na Vysočinu vlakem, který naštěstí nebyl tak nacpaný, jak jsme se nejdříve obávali.

Jiří FollerFOTOGALERIE

rss