Archiv

Exkurze do Poslanecké sněmovny ČR

V úterý 13. 12. 2016 žáci 3. a 4. ročníků SOŠ a studenti 1. a 2. ročníků VOŠ vyrazili do Prahy, kde měli domluvenou prohlídku Poslanecké sněmovny ČR.

Školní exkurze začala ráno v 7:30, kdy se měli všichni studenti sejít a společně nasednout do autobusu a vyrazit. Cesta autobusem do Prahy trvala přibližně hodinu a půl. Řidič zastavil nedaleko Poslanecké sněmovny ČR, kde se žáci rozdělili na dvě poloviny. Někteří šli s paní učitelkou Flekalovou na exkurzi, která začínala v 10 hodin. Druhá část žáků mezitím měla rozchod a šli se podívat po vánoční Praze a přišli na řadu ve 12 hodin, kdy s nimi na prohlídku šla paní učitelka Poupětová.

Prohlídka Poslanecké sněmovny ČR začala příchodem do jedné ze čtrnácti budov, kde nás paní průvodkyně informovala, kde co uvidíme a jak exkurze bude probíhat. Na začátku jsme se všichni usadili v informačním středisku a dostali jsme základní informace. Dále byl puštěn krátký film o Poslanecké sněmovně ČR, kde byly další přínosné informace pro žáky. Poté jsme se přesunuli na prohlídku Poslanecké sněmovny ČR. Nahlédli jsme do prostor Poslanecké sněmovny ČR a na závěr prohlídky jsme strávili několik minut na galerii určené pro veřejnost.

Prohlídka byla zajímavá. Obohatili jsme si naše znalosti a také se podívali do prostor, které bychom, v rámci výletu do Prahy, normálně nenavštívili.

Veronika Hájková a Kateřina Moravcová
studentky 2. ročníku VOŠ

rss