ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Enersol 2018

Ve čtvrtek 15. února se v sále gymnázia konal 14. ročník krajské konference ENERSOL 2018 "PODPORA VZDĚLÁVÁNÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE, ÚSPOR ENERGIE A SNIŽOVÁNÍ EMISÍ V DOPRAVĚ".

Autoři prezentovali 15 nejlepších projektů v třech kategoriích Enersol a praxe, Enersol a inovace a Enersol a popularizace. Akce se konala pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka a za přítomnosti zástupců Kraje Vysočina, firem, NÚV Praha, Technologického parku Jihlava a místostarostů Ledče nad Sázavou.

Součástí konference byla i prezentace elektroautomobilů umístěných před vchodem do gymnázia, kde se zájemci mohli dozvědět informace o provozu a spotřebě těchto ekologických vozů.

Své ekologické projekty přijeli prezentovat studenti za podpory svých koordinátorů projektů a vedení škol z Hotelové školy Světlá a Střední odborné školy řemesel Velké Meziříčí, Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava, SPŠ a SOU Pelhřimov, Střední školy stavební Třebíč, VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou, VOŠ a SOŠ Bystřice nad Pernštejnem, Střední průmyslové školy Třebíč, OA, SZŠ a SOŠS Jihlava, SZŠ a VOŠ zdravotnické Žďár nad Sázavou, Střední odborné školy Nové Město na Moravě a Gymnázia, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou.

Odborná komise na závěr vyhodnotila nejlepší projekty, byly předány ceny hejtmana Kraje Vysočina pro postupující studenty do národního kola, které se bude konat 22. a 23. března 2018 v Plzni. Mezinárodní kolo bude v polovině dubna v rakouském Hollabrunnu.

Blahopřejeme vítězům a přejeme hodně úspěchů v národním kole.

Mgr. Ivana Vitisková, ředitelka

rss