Archiv

e-Skills for Jobs 2014

Naše škola se zapojuje do celoevropské kampaně e-Skills for Jobs 2014 iniciované Evropskou komisí. Hlavním cílem této kampaně je pomoci motivovat mladé lidi, především žáky a studenty základních, středních a vysokých škol, pro studium a profesní uplatnění v oblasti informačních a komunikačních technologií.

V jarním termínu kampaně e-Skills absolvovali žáci prvního až třetího ročníku SOŠ on-line test na Internetu (IT fitness test), který obsahoval 24 otázek z oblasti informačních a komunikačních technologií, zaměřených zejména na praktické využití Internetu, sdílení a využívání informací. Tento test neobsahoval pouze vědomostní otázky, ale mnohdy bylo třeba hledat také nestandardní způsoby řešení.

V podzimní části e-Skills (říjen 2014) žáci Gymnázia a SOŠ zpracovávali video a prezentace na téma "Závislost na informačních a komunikačních technologiích a jak jí lze předcházet." Autoři nejlepších prezentací obdrželi drobné ceny.

Soutěž

Výsledky:

1. Marta Lhoťanová (4.I) ... Vítězná prezentace
2. Monika Štěpánková (2.I)
3. Josef Kadleček (7.S)
4. Jakub Novotný (2.I)
5. Michal Blaho (7.S)

Dále se žáci školy účastní soutěže "Jak bych se chtěl učit … aneb využití ICT v mém oblíbeném předmětu", kterou v rámci kampaně vyhlásil Dům zahraniční spolupráce (koordinátor kampaně v ČR). Tato soutěž je určena žákům ZŠ i SŠ, a snaží se je podnítit k představivosti, jak by se chtěli učit za pomoci ICT. Díky soutěži se žáci navíc naučí pracovat s dalším zajímavým nástrojem - padletem.


rss