ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Dobrovolnictví je COOL!

Tak se jmenovala konference, na kterou jsme v pátek 10. listopadu vyrazili do Humpolce.

Ráno jsme vyjeli autem z Ledče nad Sázavou a v 8:30 jsme již seděli na zahájení, kterého se ujal hejtman kraje Vysočina pan Vítězslav Schrek. Následovaly dvě panelové diskuze, během nichž všichni panelisti, kterých bylo dohromady deset, dostali tři stejné otázky. Po jejich zodpovězení byl prostor na naše dotazy. Mě asi nejvíce zaujala činnost organizace, jež se jmenuje Hodina H. Ta pořádá sjezdy mládeže po celé Evropě, na které můžete jezdit již od třinácti let. Pokud by Vám bylo již osmnáct let, pomohou Vám vyjet do zahraničí, kde se budete věnovat dobrovolnictví ve Vámi zvoleném odvětví.

Po panelových diskuzích měly následovat workshopy. Bohužel všechny školy, až na tu naši, odešly, tak místo workshopů jsme si povídali přímo s těmi lidmi, kteří působí v nějaké dobrovolnické organizaci, nebo mají cenné zkušenosti, jež by nám mohli předat. Právě tam nám paní Eva Havlíčková z Hodiny H rozšířila znalosti o cestování za dobrovolnictvím.

Mě osobně hodně překvapilo, že se dá už od patnácti let dobrovolničit v nemocnici.

Konference pro nás byla velmi přínosná, sama jsem ráda, že jsem mohla být její součástí. A nakonec bych Vám ráda sdělila, že dobrovolnictví je cool!

Za účastníky konference Lucie Kotková (4.K)


rss