Archiv

Dny otevřených dveří

Od 27. 11. 2014 do 29. 11. 2014 proběhly na naší škole dny otevřených dveří. Součástí těchto dnů byla i prezentace fiktivních firem. Žáci třetího ročníku střední školy (firma Enjoy this moment) a studenti druhého ročníku vyšší odborné školy (Grandhotel Oliver, s. r. o.) si pro návštěvníky připravili katalogy s produkty, vizitky, internetové stránky a prezentace. Návštěvníci si u těchto firem mohli nakoupit fiktivní zboží a studenti si tak mohli vyzkoušet, jak se obchoduje.

Úspěch z hlediska návštěvnosti zaznamenaly Dny otevřených dveří na ledečském gymnáziu. Prohlédnout si své budoucí působiště i kantory přišli v těchto dnech žáci pátých a devátých tříd základních škol. Na ně ihned ve vestibulu školy čekalo překvapení v podobě robotů. Další zajímavosti zhlédli při prohlídce gymnázia v doprovodu místních učitelů i svých rodičů.

Společně vystoupali až do nejvyššího bodu školy - do prostor nové hvězdárny, kde mohli obdivovat moderní hvězdářský dalekohled. V dalších odborných učebnách školy nováčci nahlédli také do chemické "kuchyně", která v mnohém připomínala kouzelnickou laboratoř, seznámili se s používanými učebnicemi pro výuku cizích jazyků, užili si hrátky s matematikou a šikulové si odnesli i pěkný suvenýr - vlastnoručně vyrobenou "placku" jako ozdobu bundy nebo školního batohu. O kulturní zpestření Dnů otevřených dveří se postarali také studenti hudební výchovy, kteří návštěvníkům v prostorách multifunkčního sálu gymnázia zahráli a zazpívali známé klasické i moderní písně.


Fotogalerie ze dne otevřených dveřírss