Archiv

Divadlo smíchu


Ve čtvrtek 19. března se sál ledečského gymnázia otřásal smíchem. Po čtvrté vyučovací hodině totiž přijelo Divadélko pro školy z Hradce Králové, které vystoupilo s programem Divadlo nekouše! Představení se zúčastnili žáci nižšího gymnázia. Zajímavé bylo, že účinkovali jen dva herci (J. Ženatý a F. Chlud), ale i tak zvládli obsadit v jedné ukázce i tři role.

Program obsahoval čtyři ukázky různých žánrů a od různých autorů. Ke každému žánru bylo i krátké poučení a takto se žáci dozvěděli, co je to tragédie, komedie, opera, melodram a mnoho dalšího. První ukázka byla ze starověké tragédie Král Oidipus, následovala ukázka ze hry Othello od W. Shakespeara. Dále žáci zhlédli ukázku z Klicperovy komedie Hadrián z Římsů a parodii na Erbenovu Kytici od J. Suchého. Aby se žáci nenudili, zapojili je herci do děje. Žákyně kvarty si vyzkoušela roli Desdemony v Othellovi a další žák stejné třídy zase napovídal rytíři Hadriánovi z Římsů. Ale ani ostatní obecenstvo nezůstalo pozadu a vyzkoušelo si různé reakce. 

Představení skončilo dlouhým bouřlivým potleskem a žáci odcházeli celí rozesmátí. Jinými slovy: představení mělo velký úspěch a žáci na něj budou dlouho v dobrém vzpomínat.

Kateřina Hönigerová (sekunda)


rss