Archiv

Divadelní představení MAKE LOVE, NOT WAR

Žáci naší školy mají možnost alespoň dvakrát ročně shlédnout divadelní představení v anglickém jazyce. Představení navštěvujeme v Praze, Jihlavě, Havl. Brodě nebo v moderním multifunkčním sále naší školy. Zatím poslední navštívené představení bylo 19.10.2015 v Jihlavě v divadle DIOD (hezká scéna hned vedle Horáckého zimního stadionu). Organizováno bylo společností NIKA THEATRE, se kterou už máme dlouholeté pozitivní zkušenosti. Divadlo bylo zcela v anglickém jazyce. Společnost přijímá do angažmá talentované studenty středních škol. Tentokrát to byli dívky a kluci z gymnázia v Praze-Hostivaři.

Název hry MAKE LOVE, NOT WAR upomínal sice na hnutí hippies, ale hra byla situována do starého Řecka, kde láska pěti manželských párů strádá kvůli věčným bojům mezi Atéňany a Sparťany. Mladí lidé hráli velmi přesvědčivě, jejich angličtina zněla autenticky a publikum si opravdu získali.

Žáci druhých a třetích ročníků z vyššího gymnázia byli nadšeni. Těšíme se na další představení, příště zase s některými jinými třídami.

A jak se konkrétně divadlo líbilo? Za všechny to krásně napsala Martina  Vomelová ze 3.B

Tento týden čekal studenty druhého a třetího ročníku příjemnější začátek týdne než obvykle. Po prvních dvou vyučovacích hodinách nás totiž čekalo divadelní představení v anglickém jazyce. A tak jsme se tedy kolem desáté hodiny dopoledne vypravili do Jihlavy. Do divadla jsme se všichni těšili. Někdo měl sice strach, že nebude rozumět, ale myslím, že nakonec jsme porozuměli všichni. Divadelní hra měla název "Make love, not war." . Všichni jsme herce obdivovali. Byli to totiž studenti gymnázia, tak jako my. Představení ukazovalo komické řešení závažného problému - válek. Snad v každém z nás vyvolalo toto dopoledne naději, že i válka se dá láskou a optimismem přemoci. Odpoledne jsme si zpříjemnili posezením v kavárně či nákupy v CityParku. Určitě byl tento výlet přínosný pro naši angličtinu, protože jsme jazyk poznali i jinak, než ve školních lavicích. Zároveň byl ale příjemných zpestřením dnů pro každého z nás. Děkujeme!

rss