Archiv

Děvčata z tercie prezentovala svou práci na ČVUT


Dne 10. 6. 2015 se naše gymnázium zúčastnilo konference StreTech 2015 - setkání a prezentace prací středoškolských studentů na ČVUT v Praze. Do hlavního města se vypravila děvčata z tercie - Viktorie Březinová a Lilia Rudenco  v doprovodu Šárky Vopěnkové.

 Každý projekt měl určené své místo v budově ČVUT a od 10 hodin jsme si začaly prezentaci připravovat. Konference byla zahájena tradičně v 10 hodin a trvala do 12 hodin. Za tuto dobu jsme několikrát představily i náš projekt. Prezentovaly jsme náš kroužek  "Pořizování digitálních fotografií a zkoumání přírodnin." Účastníky velmi zaujaly zejména fotografie lidské kostry a fotografie pořízené pomocí mikroskopu. Všechny odborné dotazy naše studentky Viktorie Březinová a Lilia Rudenco  zodpověděly na jedničku.

Po vydařené prezentaci jsme si prohlédly prostory ČVUT i Národní technické knihovny. Navštívily jsme i vysokoškolskou menzu a poobědvaly výborný oběd.

Prostřednictvím našeho kroužku měla děvčata možnost nahlédnout do své budoucnosti a strávit čas na akademické půdě. Tato zkušenost je podle mého názoru velmi důležitá pro další motivaci ke studiu. 

rss