ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Deskovky nejsou jen o náhodě

V pátek před jarními prázdninami se členové školního klubu deskových her účastnili krajského kola soutěže v deskovkách, které pořádalo SVČ v Ledči nad Sázavou. Vzhledem k situaci nebyla účast příliš velká (zhruba 20 soutěžících ve 3 kategoriích) přesto si účastníci z naší školy odnesli zaslouženě pěkná umístění a také povětšinou postup do celostátního kola, které se bude konat až na základě dalšího rozhodnutí buď ještě letos na jaře, nebo na podzim.

Soutěžilo se ve třech hrách, ve škole velmi známém a populárním Ubongu, dále v Rummikubu a v nové postřehové hře Turboprší.

V první kategorii nás reprezentovali dva žáci ze sekundy - Kuba Kopřiva a Lucka Kotková. Kuba zazářil ve všech třech hrách, v Ubongu a Rummikubu zvítězil, v Turboprší se umístil na 3. místě. Lucka skončila druhá v Rummikubu. Oba dva se tak nominovali do celostátního kola, neboť postupová ve všech kategoriích byla vždy první dvě místa.

V druhé kategorii pak soutěžili tři žáci z tercie - Vašek Maxa, Štěpán Coufal a Mikuláš Lopko, doplnil je ještě Fanda Flekal ze sexty. I zde naši žáci dosáhli úspěchů. Turboprší vyhrál Mikuláš, Fanda byl druhý. V Ubongu se na prvních třech místech umístili také pouze naši - Vašek první, Fanda druhý a Mikuláš třetí. Rummikub pak vyhrál Fanda a Štěpán skončil na 3. místě.

Třetí kategorie patřila dospělým, zde byla účast minimální a tak všichni soutěžící uspěli, včetně vedoucí školního klubu.

Bylo to velmi zábavné dopoledne, všichni jsme si hry pořádně užili a ačkoliv cílem nebylo vítězství, ale pořádně si poměřit síly i s jinými bojovníky, tak umístění bylo tou příjemnou třešničkou na dortu. Všichni zúčastnění si také za svá umístění odnesli pěkné nové hry, takže o prázdninách měli o zábavu postaráno. A už se těšíme na boje v celostátním kole. Držte nám palce.

Jana Flekalová


rss