Archiv

Další úspěch v soutěži - Office Arena 2017

Také letos se žáci 2. a 3. ročníku SOŠ zúčastnili soutěže Office Arena 2017, ve které předvedli své vysoké odborné dovednosti.

Cílem soutěže je porovnat a zhodnotit znalosti žáků základních a středních škol všech krajů České republiky při práci s moderními informačními technologiemi, zejména s aplikacemi Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, OneNote). Účastníci dokazují nejen svou technickou znalost, ale zároveň musí zvládnout neméně důležitou část soutěže: prezentační a komunikační dovednosti, včetně vyhledávání informací na Internetu a elektronické komunikace. Organizátory letošního ročníku soutěže jsou K-net Technical International Group, s. r. o., Vzdělávací centra Microsoft Partneři ve vzdělávání ČR a Základní škola Nové Město na Moravě se specializací v oboru výpočetní techniky.

Letos řešitelé projektu v rámci modelové situace vytvářeli projekt na téma: "Školní televize", ve kterém popisovali postup příprav a realizace školní televize, včetně návrhu na vysílání.

V lednu a únoru 2017 proběhlo školní nominační kolo, ze kterého do krajského zápolení postoupily 2 žákyně 3. ročníku oboru informační technologie Kristýna Halamová a Kristýna Skalická. Krajské kolo proběhlo v Novém Městě na Moravě 29. března 2017 a Kristýna Skalická se zde umístila na skvělém 3. místě.  Gratulujeme.

Ing. Jan Roubíček


rss