Archiv

Další úspěch nadaného studenta Tomáše Fialy


Před nedávnem jsme informovali o umístění Tomáše Fialy, studenta oktávy našeho gymnázia, na prvním místě v celostátním kole Fyzikální olympiády. Už v rozhovoru Tomáš uvedl, že jeho další oblíbenou oblastí je matematika a že postoupil do ústředního kola  v Matematické olympiádě. A i v této soutěži dosáhl skvělého úspěchu: získal třetí místo mezi nejúspěšnějšími řešiteli!

Ústřední kolo MO probíhalo 22.-25. března 2015 a program se nesl nejen v soutěžním, ale i společenském duchu. Celá akce byla slavnostně zahájena 22. 3. 2015 v rezidenci primátora hlavního města Prahy a soutěžící přivítali jak organizátoři z Gymnázia Christiana Dopplera, tak představitelé vysokého školství a Ústřední komise Matematické olympiády. V dalších dnech již mladí matematici dopoledne řešili matematická zadání a odpoledne a večer se mohli odreagovat individuálně nebo se zúčastnit zajímavého programu, který pro ně byl připraven (návštěva planetária, divadla apod.). Čtvrtý den dopoledne došlo k slavnostnímu vyhlášení výsledků ústředního kola v Brožíkově síni Staroměstské radnice v Praze, opět za přítomnosti významných představitelů z oboru matematiky. 

Tomáš Fiala se umístil na třetím místě, ovšem s odstupem pouhých tří bodů na první a druhé místo. Svědčí to nejen o velké vyrovnanosti soutěžících, ale také o tom, že Tomáš patří k nejužší špičce mezi mladými matematiky v České republice.

Milý Tomáši, blahopřejeme ke skvělému umístění a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.

Autor textu: Lenka Trtíková


                                                                                                           

rss