Archiv

Blokus-trigon a Ubongo

V letošním školním roce se v březnu a dubnu konaly dvě soutěže ve společenských hrách. Nejprve se utkaly týmy jednotlivých tříd v Blokusu a pak i jednotlivci v Ubongu.

7. ročník turnaje v Blokusu byl poznamenán absencemi některých týmů vyšších ročníků, a tak první místo starší kategorie nečekaně obsadila děvčata ze  sexty ve složení: Nikola Hořejšová, Monika Ryšavá, Lucie Nulíčková a Terezie Schusterová.

V mladší kategorii stanuli na stupni nejvyšším zástupci kvarty: Martin Karel, Bohuslav Žáček a Kateřina Hönigerová posílení Karlem Hönigerem, hráčem primy.

Druhá hra Ubongo měla letos premiéru. Soutěžili jednotlivci v kategorii: mladší dívky a starší dívky, mladší chlapci a starší chlapci. Celkem se do hry zapojilo 90 žáků z gymnázia a SOŠ. Každý měl během 10 minut složit deset kartiček Ubonga (pět se třemi dílky a pět se čtyřmi dílky).  Nejlepší hráli ještě druhé kolo a pak podle součtu časů se utvořilo pořadí.

Kategorii nižší gymnázium - dívky vyhrála Katka Hönigerová z kvarty, která se stala i absolutní vítězkou z celé školy. V druhém kole složila předepsané tvary za neuvěřitelných 2,56 minut.  Na dalších místech se umístily Veronika Veselá z tercie a Veronika Roučková ze sekundy.

V kategorii nižší gymnázium - chlapci zvítězil Matyas Fišer ze sekundy, druhý byl František Flekal a třetí Karel Höniger oba z primy.

Na vyšším gymnáziu a SOŠ měl z chlapců nejlepší čas maturant z oktávy Milan Tvrdík, dále Ondřej Holoubek ze sexty a Vít Hemerka z 1SM. Z dívek byly nejrychlejší Tereza Vacková s Kateřinou Lebedovou ze sexty a Kristýna Skalická z 3I.

Putovní poháry za Blokus, hlavolamy za Ubongo, diplomy a sladké odměny vítězům předala paní ředitelka Mgr. Ivana Vitisková 19.4.2017 v sále školy. 

VÍCE FOTOGRAFIÍ

Ilustrační foto: commons.wikimedia.org

rss