ZE ŽIVOTA ŠKOLY

BLOKUS na ledečském gymnáziu

Ve dnech 12., 14.  až 16. listopadu se na našem gymnáziu uskutečnil turnaj v deskové hře BLOKUS, kterého se zúčastnily čtyřčlenné týmy nižšího gymnázia 1.P. 2.S, 3.T a odpovídajících ročníků Základní školy Ledeč nad Sázavou.


BLOKUS je společenská desková hra pro   4 hráče, která je založená na pokládání hracích dílků na hrací plochu tak, aby se dílky stejné barvy dotýkaly pouze rohy.  Hra vyžaduje dobrou představivost   a  strategii, protože cílem každého hráče je, aby položil do hracího pole co nejvíce dílků a zároveň  aby ostatním hráčům zabránil v pokládání jejich dílků.

Samotnému listopadovému klání předcházela příprava jak na základní škole, tak na gymnáziu. V pondělí se utkaly týmy šestého ročníku ZŠ a primy a nejúspěšnější byly týmy PRIMA 2 a PRIMA 1.

Ve středu své síly změřila družstva sedmých ročníků a sekundy, vítězem se stal tým SEKUNDA 1 a druhý byl tým SEKUNDA 2.

Pátek byl určen soutěžícím z osmých tříd a z tercie a na první místo se probojovali žáci TERCIE 1 a druzí skončili žáci 8.B 1 ze základní školy.

Všichni soutěžící byli na závěr odměnění drobnými cenami a vítězná družstva získala poháry.

Poděkování patří Městskému úřadu Ledeč nad Sázavou a vedení naší školy za ceny, které věnovaly do soutěže, všem organizátorům z řad učitelů gymnázia, kteří soutěž připravili, zorganizovali a osobně se zúčastnili. V neposlední řadě všem žákům, kteří se hry zúčastnili a snažili se získat pro svůj tým nejmenší počet bodů.

Děkujeme všem za účast a těšíme se na příští rok!

 

                                                                                                                              organizátoři turnaje

 

 

 

 

 

 

 

rss