ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Beseda s panem Danielem Stachem na našem gymnáziu

Dne 16. 1. 2024 na naše gymnázium přijela velmi vzácná návštěva. Zavítal k nám moderátor ČT24 a popularizátor vědy pan Daniel Stach. Společně s ním přijela i absolventka našeho gymnázia Gabriela Cihlářová, která je vedoucí dramaturgyně a editorka Hyde Parku Civilizace a je také členkou vědecké redakce ČT.

S panem Stachem se v rámci úžasných dvou besed mohli setkat žáci vyššího gymnázia a střední odborné školy.

Během celé besedy panovala příjemná atmosféra a pan Stach nás vzal do zákulisí moderátorské práce. Nepopisoval však suchá fakta, ale vše podával hravě a srozumitelně. Ukázal nám, jak taková práce moderátora v televizi vypadá, kolik obsahuje příprav a nezapomněl ani na vtipné historky. Například nám vyprávěl, jak jednou moderoval s ponožkami přilepenými izolepou, nebo jak v době covidu natáčel rozhovor s jedním z laureátů Nobelovy ceny v košili, saku, kravatě a kraťasech. Kromě toho nám představil i některé ze zajímavých hostů pořadu Hyde Park Civilizace, mezi které patří i 38 laureátů Nobelovy ceny. Díky jeho vyprávění jsme měli možnost tyto skvělé mozky a osobnosti poznat i z jiné stránky. K nezapomenutelným zážitků také patří ukázka opičí řeči, kterou se naučil pro jeden z jeho mnoha rozhovorů.

Mimo to nám taky vyprávěl o svých zážitcích z mládí a předal nám mnoho zkušeností a rad, které nám pomohou nejen v dalším studiu, ale hlavně v běžném životě a dovolí nám na svět nahlížet i jiným úhlem pohledu.

Na konci besedy byl prostor pro dotazy, kdy ochotně odpovídal na všechny zvídavé dotazy žáků i přítomných pedagogů.

Velmi děkujeme panu Stachovi za jeho návštěvu, moc si ji vážíme. Jeho naprosto úžasná beseda v každém z nás zanechala velký dojem a doufáme, že to nebylo naposledy.

Lucie Prchalová, Jakub Stočes 8.O


FOTOGALERIE

rss