Archiv

Bavíme se za školou

Ve středu 29.6. 2016 mohli obyvatelé Ledče nad Sázavou potkat Myšky, Chobotnice, Medvídky, Krokodýly a  další zvířátka, která především v Horní Ledči  a Hradci hledala podle mapy cestu a stanoviště, jimiž měla projít a získat body.

Plackami se zvířecími obrázky byli označeni žáci nižších ročníků Gymnázia, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou, kteří se   účastnili sportovně vzdělávacího dopoledne, jež pro ně připravili žáci vyšších ročníků pod vedením RNDr. Yvetty Bartákové. Sportovní část představovala trasa, kterou jednotlivé skupinky měly projít a která vedla od hotelu Sázava přes ledečský hrad do Horní Ledče, pak do Hradce, procházkou kolem rybníka a lesem, do Křížů a zpět Pivovarským údolím do Ledče nad Sázavou.

Na této rozsáhlé trase je ještě čekaly úkoly na čtrnácti stanovištích. Některé prověřovaly vědomosti našich žáků (znalost rčení ve věži ledečského hradu, poznávání rostlin a zvířat, odpovědi na zeměpisné otázky na dalších stanovištích), v jiných úkolech museli žáci prokázat své dovednosti (orientace v přírodě podle buzoly, zdravověda) či sportovní schopnosti (přesnost a šikovnost při hrách tenisovým míčkem nebo jízdu na kole).

Na trasu vyšlo po osmé hodině ráno postupně 12 družstev a všech dvanáct jsme jich také po poledni přivítali v cíli. Body byly sečteny a vyhlášení výsledků a předávání cen proběhlo 30.6. v sále školy.  Je však zřejmé, že v předposlední den školního roku zvítězily sportovní duch a zábava.

V. Stejskalová, T. Panská, R. Berka

rss