ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Angličtina prochází žaludkem

Platnost pozměněné verze známého rčení poznali studenti 3. ročníku gymnázia. V rámci Mezinárodního dne jazyků se rozhodli, že si reálie anglicky mluvících zemí přiblíží tím, že ochutnají nějaké dobroty z anglické nebo americké kuchyně. Naštěstí nedošlo na těžká jídla jako např. skotský haggis nebo anglické jidlo "cottage pie" ani podobné hlavní chody.

Děvčata totiž připravila pro všechny ostatní něco dobrého na zub, jak říkají Angličané "sweet tooth". A tak jsme si mohli pochutnávat na vynikajících brownies, cupcakes, muffinech, apple pie a amerických sušenkách domácí výroby. Zapíjeli jsme pravým anglickým čajem s mlékem.

Další nápoje byly samozřejmě jen na ukázku - minivýstavka prezentovala dva speciální druhy piva "Stout" a "Ale" a nemohlo chybět ani několik lahví skotské a irské whisky.

Ani pánská část třídy nechtěla zůstat za děvčaty pozadu, a tak jsme nabídku doplnili několika donuty, hamburgry a tousty namazanými burákovým máslem, popřípadě vylepšenými javorovým sirupem.

Jenom blížící se oběd nás zachránil před ještě věcí konzumací dobrot, a tak nám něco málo zbylo i na druhý den na svačinu. Takovýto Den jazyků nám opravdu vyhovoval a také obohatil naše poznání života v Anglii i v USA.

Dobrou chuť, nebo chcete-li ENJOY YOUR mEAL!

rss