ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Adaptační kurz 5.K a 1.B

Adaptační kurzy patří k akcím, na které studenti odjíždějí s očekáváním, nebo i s trémou, ale vracejí se spokojeni a se spoustou zážitků. Tak tomu bylo i v případě kvinty a čtyř novopečených prváků na gymnáziu. Hned první školní den, tedy v pondělí 3. září 2018, vyrazili se svými učiteli, třídní. uč. paní Vrbkovou a p. uč. Follerem, do nedalekých Chřenovic.

Po tropickém létě právě v neděli večer došlo k bouřce a druhý den byla vlaková výluka. K zaplaveným kolejím nedaleko našeho tábora mířily nejen bagry, ale i televizní štáby…

A tak jsme po seznamovacích hrách v Ledči zakončili dopoledne cestou autobusem do Hněvkovic, čtyřkilometrovou vycházkou a dobrým obědem.

Odpoledne i večer hrálo všech 28 účastníků kurzu různé hry a soutěže. Lektorky ze Střediska volného času dokázaly sestavit opravdu zajímavý program a zapojily všechny účastníky. Pochvalu od nás si zaslouží i paní kuchařky za výbornou stravu. 

Až na slabší přeháňky bylo hezké počasí a skvělá atmosféra. Čtyři noví si jistě našli nové přátele. Kurz se nám vydařil a v úterý odpoledne by tam mnozí nejraději zůstali déle! Teď už nás všechny čekají dny ve školních lavicích, ale věříme, že budou zpestřeny mnoha dalšími podařenými akcemi.

 


rss