ZE ŽIVOTA ŠKOLY

3déčkuj 2024

Jako minulý rok, tak i letos se naši žáci zúčastnili krajské soutěže 3déčkuj, pod záštitou radního Kraje Vysočiny pana RNDr. Jana Břížďaly. Jedná se o soutěž, kde je cílem vytvořit vlastní kreativní 3D model, následně ho vytisknout na 3D tiskárně a prezentovat formou videa na internetu.

Do soutěže se zapojil Patrik Vosyka (1.ST) a Ondřej Matějka (2.I). Jejich návrhem se stala lodička, která je poháněná pomocí elektrického motůrku a řízena pomocí Arduina. Po nesmírných překážkách, úprav a nespočtu hodin strávených nad projektem, oba dokončili prototyp lodičky, který nechali posoudit porotou.

Díky originalitě a provedení se kluci probojovali do krajského finále, kde se v nesmírně těžké konkurenci neztratili a umístili se celkově na děleném 4.-5. místě. Jedná se o velký úspěch, na který lze navázat v dalším ročníku soutěže. Současně si kluci odnesli mnoho zkušeností a hodnotné ceny včetně diplomů.

Nezbývá než poděkovat za vzornou reprezentaci školy, ochotě věnovat svůj volný čas a nebát se učit novým věcem. Děkujeme!

Odkaz na video ze soutěže: https://www.youtube.com/watch?v=HhS22jYLukw

Za soutěžní tým: Vít Dlouhý, Jakub Petr

rss