ZE ŽIVOTA ŠKOLY

25. Mezinárodní veletrh fiktivních firem v Praze

Ve dnech 20. – 22. 3. 2019 jsme se zúčastnili veletrhu fiktivních firem v Praze. Přípravy byly dlouhodobé, snažili jsme se nic neponechat náhodě a intenzivně jsme pracovali na veškerých potřebných materiálech. Zejména katalog nám zabral trochu více času, protože jsme si ho vytvořili zcela sami – před objektem i za ním jsme si užili práci modelek a fotografa. O to nás přípravné práce více bavily a naplňovaly.

Nastal očekávaný den D. Nervozita, očekávání a starosti, jak vše zvládneme. Soutěžili jsme za firmu GoldenCoast Photography, s. r. o., která se zabývá fotografickými službami. Ocitli jsme se v konkurenci 118 fiktivních firem z celé Evropy s různým předmětem podnikání. Naším úkolem bylo fiktivně prodat co nejvíce produktů a obchodovat s dalšími fiktivními firmami/zákazníky jak v českém, tak v anglickém jazyce. Mimo fotografické služby (které byly i reálné, nikoliv jen fiktivní) jsme také našim zákazníkům nabízeli placky s názvem firmy a „zlaté“ malé sladkosti. Celá akce se nám líbila, jelikož jsme si mohli vyzkoušet fiktivní obchodování a fungování podniku v realitě. Zároveň jsme si mohli užít bohatý kulturní program, který veletrh doprovázel.

V rámci vyhlášených jednotlivých soutěžních kategorií jsme se přihlásili do soutěže o nejlepší katalog a nejhezčí stánek veletrhu. Ve velké konkurenci nám chybělo pověstné štěstíčko a na třetí místo jen o 0,5 bodu více. Přesto jsme obsadili pro nás i pro naší VOŠ skvělé 4. místo v soutěži o nejhezčí stánek.

GoldenCoast Photography, s. r. o.
(studenti 2. ročníku VOŠ Gymnázium, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou)

Děkuji studentům VOŠ za vzornou reprezentaci školy a výborné využití teoretických znalostí ze studia Vyšší odborné školy na Gymnáziu, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou

Ing. Soňa Poupětová – učitelka Podnikatelských činností

rss