ZE ŽIVOTA ŠKOLY

1. místo v soutěži Kraje Vysočina Ideathon 2024

Ideathon je soutěž Kraje Vysočina, jejímž cílem je podpořit tvorbu inovativních nápadů ve 3. tématech – učíme se hraním, umělá inteligence ve škole, modrozelená infrastruktura a chytrá krajina. Letošního ročníku se zúčastnil i tým naší školy ve složení Anežka Husáková, Karolína Fišerová a Denisa Pajerová z prvního ročníku čtyřletého gymnázia. Od 21. února do 22. února soutěžily na Gymnáziu v Bystřici nad Pernštejnem v kategorii Modrozelená infrastruktura a chytrá krajina s prezentací Přemýšlej nad tím.

Konkurence byla veliká, soutěže se zúčastnilo celkem 39 soutěžících, i ze čtvrtých ročníků středních škol. Hodnotily se především inovativní nápady soutěžících při řešení problematiky modrozelené infrastruktury s následnou prezentací svých nápadů. Po představení výzev 21. února začalo v 11 hodin hackování, práce na projektu probíhala dlouho do noci a skončila 22. února v 11 hodin odevzdáním projektu. Po obědě následovala prezentace našeho týmu.

O své zážitky ze soutěže se s námi podělila Anežka Husáková: „Nikdy jsme nezažily tolik stresu a radosti zároveň. Byla to ohromná zkušenost, která nás hodně posunula dál. Vymyslely jsme nový projekt, který jsme si dokázaly na soutěži obhájit a chceme v něm dále pokračovat."

Odpoledne netrpělivě čekaly na vyhlášení výsledků. Nápad našeho týmu porotu velmi zaujal a zaslouženě si náš tým vybojoval první místo s odměnou v podobě iPhonu pro každou soutěžící. Blahopřejeme soutěžícím ke skvělému výsledku a děkujeme za reprezentaci školy v krajské soutěži. Nápad porotu tak zaujal, že mentor této výzvy navrhl rozvíjení projektu a pilotní realizování na školách v Kraji Vysočina.

Ing. Vlasta Rýdlová, ZŘ pro vzdělávání


rss