Archiv

Studentské volby

Dne 20. září se uskutečnily na Gymnáziu, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou studentské volby. Jedná se o projekt vzdělávacího programu Jeden svět na školách organizace Člověk v tísni. Studenti starší 15 let mají možnost vyzkoušet si průběh voleb a hlasovat pro polické strany, které kandidují v reálných krajských volbách. Do projektu se zapojilo 254 středních škol z celé České republiky a voliči odevzdali celkem 31 867 platných hlasů. Cílem akce je seznámit studenty s volebním systémem, zvýšit účast mladých lidí v reálných volbách.

Studentky septimy a 3.B sestavily tříčlennou volební komisi, podílely se na přípravách a dohlížely na řádný průběh voleb. Nejdříve volili studenti střední odborné školy, poté se komise přesunula do volební místnosti v budově gymnázia. Po ukončení voleb začalo sčítání hlasovacích lístků. Voleb se mohlo zúčastnit 240 oprávněných voličů. Bylo odevzdáno 111 hlasů, z toho 109 platných. Výsledky za školu byly následně odeslány k celkovému zpracování.

Poděkování patří volební komisi za přípravu a organizaci studentských voleb. Výsledky pro jednotlivé kraje lze najít na internetových stránkách portálu Jeden svět na školách. 


rss